Postýlky pro nejlepší spánek

Dětské přikrývky do postýlky

Dětských přikrývek je obrovské množství. Můžete tak svému děťátku zakoupit přikrývky vyrobené z několika desítek kvalitních materiálů, v několika designech, s potisky nebo s obrázky. Pokud máte už větší dítě, v předškolním věku je nejlepší, aby si pomalu začalo zvykat na klasické lehké peřiny a přikrývky, které běžně používají dospělí.

U batolat nebo novorozeňat je ale výběr mnohem složitější, než se zdá.

Přikrývka by měla být lehká, vzdušná a měla by se rozlišovat podle aktuálního ročního období. Je pochopitelné, že v létě dítě nebudete zakrývat teplými přikrývkami, ve kterých by se potilo a bylo by mu horko. Tak stejně nebudete v zimě dítě přikrývat přikrývkami na zimu. Dětskou přikrývku je nutné zakupovat jako první, až potom se dokupuje povlečení na přikrývku. V dnešní době ale máte možnost zakoupit přikrývku, na kterou už povlečení potřeba není, záleží jen na vašem výběru v vkusu. Přikrývka a polštářek se většinou kupují dohromady, jako set.

Novorozenec ze začátku polštářek nepotřebuje, ale v pozdějším věku se bude rozhodně hodit, proto je vhodné ho uschovat. Přikrývku je vhodné vybírat i podle velikosti a celkových rozměrů postýlky. Přikrývka by rozhodně neměla být příliš velká, doporučuje se spíš menší, ale záleží i na tom, jak je velké vaše děťátko. Doporučují se i přikrývky, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, dejte pozor i na alergie, které se mohou i v kojeneckém období projevit.

Komentáře jsou uzavřeny.