Postýlky pro nejlepší spánek

Matrace do dětské postýlky

Výběr správné matrace do postýlky nemusí být až tak jednoduchý. Matraci je nutné vybírat nejen podle materiálu a výplně, ale i podle rozměrů, její pevnosti nebo pohodlnosti pro dítě. Začněme tedy u rozměrů. Až potom, co zakoupíte dětskou postýlku běžte koupit matraci, která by měla odpovídat rozměrům postýlky.

Neměla by být ani malá ani velká, zkrátka tak akorát. Matrace by měla napevno zapadnout do postýlky tak, aby na žádném místě nevyčnívala a aby se materiál, kterým je matrace potažena, neřasil. Podle odborníků zjistíte velice snadno, jestli je matrace malá.

Pokud dokážete mezi matraci a postýlku vložit dva prsty, tak je matrace příliš malá. Dalším kritériem je pevnost matrace. Pro děti starší se doporučuje kupovat tvrdší  pevnější matrace. U všech matrací je nutné vyhnout se těm, které se prohýbají a nejsou už na první pohled pevné.

Při výběru matrace tedy zkuste do jejího středu pořádně zatlačit, snadno tak zjistíte a už od pohledu vyhodnotíte, zda se matrace příliš prohýbá, nebo ne. Materiál, ze kterého je matrace vyrobena je rovněž důležitý. Matrace jsou vyráběny z mnoha materiálů nejznámější jsou pružinové, molitanové, latexové, s kokosovým vláknem nebo s pohankou.

Dále jsou  nabídce kombinace některých těchto zmíněných materiálů. Pokud ale vaše dítě trpí na alergie, vyhněte se všem těmto matracím a zvolte raději ty, které mají antialergickou výplň. Berte v potaz fakt, že nejdůležitější je hlavně pohodlí vašeho dítěte a jeho zdraví.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Výbava do postýlky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.